top of page

Priminimas lankytojams

Norime priminti lankytojams!

Nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos yra ribojamas lankymasi Kauno tvirtovės parko objektuose. Lankydamiesi fortuose atkreipkite dėmesį, jog kai kuriuose statiniuose lankytis GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.

Lankytojus kviesime į renginius ir ekskursijas fortų kareivinėse, galėsite lankytis ir VIII forte esančiuose Šilainių soduose, bei kituose parko objektuose, kuriose nėra saugomos šikšnosparnių žiemavietės. Oranžine spalva pažymėtose patalpose - retų šikšnosparnių rūšių žiemavietėse lankytis griežtai draudžiama. Taip pat primename, jog pagal Kauno tvirtovės parko lankymo taisykles ir kituose fortų ar kitų tvirtovės objektų požemiuose visais metų sezonais draudžiama lankytis be gido, ar Kauno tvirtovės parko darbuotojo, taip pat tamsiu paros metu.

Oranžine splava pažymėti statiniai yra svarbios žiemojimo vietos, kurios yra pažymėtos specialiais informaciniais ženklais. Kauno teriologiniais (šikšnosparnių) draustiniais yra paskelbti I, II, III, IV bei VIII fortai, taip pat dalis jų teritorijų įtrauktos į Europinės svarbos Buveinių apsaugai svarbias NATURA2000 teritorijas.

Jau spalį šikšnosparniai pradeda ieškoti nakvynės, kuri truks per visą žiemą… Tad žiemos metu būtina užtikrinti ramybę žiemavietėse, kuriose žiemoja šikšnosparniai. Triukšmas, šviesas ar kitoks trikdymas, pažadinęs iš žiemos miego, tampa jo žūties priežastimi: šikšnosparnis nubudęs išeikvoja energiją, o maisto žiemą rasti sunku, tad ir vėl neužmigęs, pavasario gali ir nesulaukti.

Fortų statiniai, kurie nėra šikšnosparnių žiemojimo buveinės, yra naudojami ir pritaikomi visuomenės poreikiams. Kauno tvirtovės I, III ir IV fortuose įveiklinamos užnugario kareivinės, kuriose Jūsų laukia ekskursijos žiemojimo metu.

VšĮ Kauno tvirtovės parkas kartu su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija rūpinasi fortuose žiemojančių šikšnosparnių apsauga ir visų prašo būti atsakingais: lankymasis fortų teritorijoje yra ribojamas teisės aktų nustatyta tvarka, o lankymasis požemiuose spalio–balandžio mėnesiais – griežtai draudžiamas.


19 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page