top of page

Renginys! KAIIP neslėptuvė: idėjų fermentas

Kauno tvirtovės parke – laisvas plotas: naujoje erdvėje lankytojai kviečiami įžaisti miestą


Robotų autobusas, vaizduotės lavinimo patirtys, urbanistikos ir kolektyvinės košės maišymo

dirbtuvės, banketas, kūrybiškas žygis, performansas, koncertas, paroda – spalio 6–7 d. buvęs

artilerijos sandėlys Kaune taps nauju traukos tašku. Per šias ir kitas žaismingas įtraukiojo urbanizmo praktikas čia bus fermentuojamos idėjos naujai formuojamam „laisvam plotui“, kuris bus atviras kūrybinėms ir meno veikloms.


Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parko (KAIPP) pašonėje esančiame 6-ajame Kauno tvirtovės parko sandėlyje, esančiame Lakūnų plente, įsikurs laikinas bendruomenės centras, kur ir vyks atviras visiems renginys „KAIPP neslėptuvė: idėjų fermentas“. Jo metu lankytojai susipažins su naujai atveriama erdve, išbandys savo išmonės galimybes ir ne tik – kūrybiškai nuteikiančiose erdvėse jie galės realiai patirti, kokią reikšmę inovacijų slėnių plėtrai gali turėti fantaziją kurstančios ir vaizduotę įkraunančios praktikos.


Šis renginys – tarsi galimybių studija, strateginė priemonė miestams regeneruojant apleistas

teritorijas, į naujų erdvių planavimą įtraukiant visas suinteresuotas grupes ir ieškant tarp jų sutarimo. Vienas tokių atvejų, kur šios kūrybinės praktikos galėtų būti taikomos, yra Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas – vienas stambiausių ateities investicinių projektų šalyje, kur turėtų įsikurti didelę intelektinę pridėtinę vertę kuriančios įmonės. Nors teritorijoje jau įrengta dalis infrastruktūros, vizijos įgyvendinimo plano dar laukiama. Tarptautinio projekto „T-Factor“ komanda kartu su nepriklausoma kultūros platforma „3022” ir Kauno tvirtovės parku šį pereinamąjį laikotarpį siūlo išnaudoti naujai formuojamos erdvės tapatybei ir vizijai miesto ekosistemoje kurti, o patį procesą padaryti demokratiškesniu ir atviresniu įtraukiant kuo platesnį mokslo, verslo ir kūrybinio sektoriaus atstovų ratą, interesų grupes bei vietos bendruomenes. Tokius ambicingus tikslus keliančiam projektui neišvengiamai reikės tiek vaizduotę užmaitinančios aplinkos, tiek sąjungos su bendruomenėmis, išsaugant vietos atmintį, kuri ilgalaikėje perspektyvoje, kaip rodo tyrimai, užtikrina projekto sėkmę ir ilgaamžiškumą.


Dviems dienoms Kauno tvirtovės objekte įsikurs mokslo ir meno entuziastai, vietos bendruomenės, miesto gyventojai bei svečiai. Sandėlyje, kuriam bus suteiktas „neslėptuvės“ pavadinimas, lankytojai bus kviečiami išbandyti menines, žaidybines, gastronomines ir kitas praktikas kaip įvairias grupes jungiantį metodą. Visi drauge, kaip fermento bakterijos, bus atviri ryšiams, mainysis idėjomis ir taip sukurs daug daugiau nei veikdami pavieniui.


Priedanga buvusi patalpa taps improvizuotu bendruomenės centru, kuriame bus žaidžiama su verslo centrams būdingomis idėjomis. Tik vietoje sterilios konferencijų salės – čia drėgnas grindinys, apkerpėjusios lubos, tiršti kvapai ir prieblanda. Vietoje kostiumuotų figūrų – eksperimentams atviri žmonės, muzika ir besifermentuojančios idėjos.


„Neslėptuvės kaip atviro idėjų fermento mums reikia. Klimato, migracijos, ekonomikos, karo ir kiti šlubuojančio pasaulio iššūkiai iš mūsų reikalauja pokyčių. Pastangų į tai dedama daug, tačiau politikoje dominuojanti krizių sprendimo prieiga akcentuoja technologijas, o ne visuomenės, kuri yra be galo įvairi, gerovę. KAIPP vystymas įkūnija šiuos globalius procesus. Tuščios šios teritorijos plynės yra potencialo kupina paslaptinga ne-erdvė. Joje kol kas gyvena tik galią turinčiųjų vaizduotės. Įvairios įtraukios kūrybinės praktikos į inovacijų ir eksperimentinių veiklų parkus mums leis pažvelgti plačiau“, – renginio idėją pristato platformos „3022” atstovas Gytis Dovydaitis.


Fermentacijos terminas renginio idėjai buvo pasirinktas todėl, kad šis procesas yra fundamentaliai kolektyvinis. Jis moko mus bendrystės, o kartu ir susitikti su neapibrėžtumu, pavojais ir netikėtumais. Fermento talpoje pasislėpusios bakterijos dirba sinergijoje tam, kad gimtų kažkas nauja. Tai yra kūrybos variklis, kelionė į vaizduotės lauką ieškant naujos alternatyvios realybės. „Neslėptuvėje“ bus puiki proga išbandyti galimybes jungti ir sinergizuoti įmonių pritrauktų protų, mokslo ir kūrybos sektorių idėjas, kad gimtų sugyvenantis ateities miestas.


Tarptautinis projektas „T-Factor“ – tai Europos sąjungos „Horizon 2000“ programos dalis. Juo siekiama atverti laikinųjų veiklų transformuojančias galimybes miestų regeneracijos procesų metu. „T-Factor“ subūrė miestų, universitetų, verslų ir pokyčių siekiančių organizacijų atstovus, kad kartu skleistų žinias, dalintųsi patirtimi, padedančia kurti įtraukius ir sėkmingus ateities miestus. Iš viso „T-Factor“ jungia 25 partnerius iš 11 Europos šalių, JAV ir Kinijos, kurie dirba tiek su pažengusiais ar jau įgyvendintais miestų projektais, tiek su pradedamais – tokiais kaip Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas.


Mokslo ir meno entuziastų organizuojamas renginys „KAIPP neslėptuvė: idėjų fermentas“ vyks spalio 6–7 d., penktadienį ir šeštadienį, Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centrinių artilerijos komplekso 6 sandėlyje (Lakūnų pl. 15E, Kaunas).


Organizatoriai: nepriklausoma kultūros platforma „3022“, tarptautinis projektas „T-Factor“ ir Kauno tvirtovės parkas.


Renginio programa:


Spalio 4 d., trečiadienis

DesignLibrary Kaunas, Baršausko g. 59

13.30 – 15.00 Tvarios miesto plėtros praktikos: „Communa“ (Belgija) ir Kauno tvirtovės parko

atvejai

„Communa“ (Belgija) yra nevyriausybinė organizacija, kuri koordinuoja miesto infrastruktūros laikiną panaudą tarp miesto, privačių nekilnojamojo turto savininkų ir entreprenerių, kūrybinio sektoriaus bei kitų iniciatyvų. Bendradarbiaudami jie regeneruoja apleistas miesto teritorijas, į jas pritraukia naujas veiklas ir taip kuria draugiškesnį įvairioms bendruomenėms miestą. 

Viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parkas pagrindinis tikslas – organizuoti ir įgyvendinti Kauno tvirtovės paveldo pritaikymą šiuolaikiniams visuomenės poreikiams, taip išnaudojant karinio paveldo mokslinį, turistinį ir kultūrinį potencialą, populiarinti Kauno tvirtovės paveldą Lietuvos ir Europos visuomenėje.


Spalio 6 d., penktadienis

Lakūnų pl. 63B

10:00 – 13:00 Seminaras ir Kauno tvirtovės parko iniciatyvos „Laisvas plotas“ vizijos pristatymas

Lakūnų pl. 15E

16:00 Idėjų fermentas | Priėmimo patirtis

Įtraukianti terapinė vaizduotės lavinimo patirtis, kur norintys lankytojai bus kviečiami

fantazuoti ir tokiu būdu pasijausti geriau čia ir dabar.

18:00 Neslapta košė ir menininkai | Kūrybinės maisto dirbtuvės, banketas. Kaina: 3 Eur.

Kolektyvinės košės maišymo dirbtuvės ir pokalbiai su tarptautiniais menininkais.

19:00 Iš gyvybės į amžinybę | trupės "Pabėgę iš teatro" performansas

20:00 Parodyk ką turi | Atviras projekcijų renginys


Atviras visiems, neįpareigojantis bendravimo renginys, kur lankytojai bus kviečiami per

paruoštus projektorius rodyti savo turinį.


Spalio 7 d., šeštadienis

12:00 Idėjų fermentas | Priėmimo patirtis

Įtraukianti terapinė vaizduotės lavinimo patirtis, kur norintys lankytojai bus kviečiami

fantazuoti ir ir tokiu būdu pasijausti geriau čia ir dabar.

13:00 Į Neslėptuvę | Kūrybiškas žygis nuo Kauno geležinkelio stoties. Į Neslėptuvę vedantis

žygis ir pokalbis apie fermentus bei ateitį. Startas – geležinkelio stoties fojė.

14:00 Xantho: Erdvėrūpa | Kerpių ir urbanistikos dirbtuvės

Naudojant mikrobiologinio augimo pastą kaip terpę, Kauno tvirtovės parko fortifikacijose

kartu su dalyviais bus kuriamos gyvos intervencijos, tapsiančios tarprūšinių susitikimų vieta.

15:30 Robotų autobusas | Edukacija vaikams ir ne vaikams

Specialiai įrengtame autobuse vyksianti edukacija apie žaismingas inovacijas robotikos lauke.

Autobuse apsilankyti bus galima viso renginio metu.

18:00 Kauno tvirtovė Aleksote | Ekskursija. Kaina: 7 Eur (atsiskaitymas tik kortele) Daugiau

19:00 Radikaliai atvira diskusija apie kultūrą ir jos išnaudojimą: neslėptuvės ir kiti atvejai |

Apskrito stalo diskusija. 

21:00 „Algorave“ | Koncertas. Tai algoritmais paremtos muzikos entuziastų bendruomenės

renginys, kur atlikėjai koncerto metu gyvai rašo garsus kuriantį programinį kodą.


Renginio metu taip pat veiks „Robotų autobusas“, bendruomenės maisto gaminių butikas, KAIPP žemėlapiavimo žaidimas, žaislinių sintezatorių improvizacijos kampelis, Rusnės Kuliešiūtės fotografijų paroda „Faux Flora“, mokslo ir mokslinės fantastikos skaitykla.

28 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page